SİSTEM GÜVENLİĞİ

Bulut Veri Depolama

Polibis ile verileriniz bilgisayarınızda depolanmayacaktır. Bilgisayarınızın bozulması, çalınması, çökmesi, yavaşlaması, virüs girmesi gibi riskleriniz ortadan kalkacaktır. Verileriniz risklerden uzak, güvenli ve performans bakımından güçlü bir alt yapıya sahip olan veri merkezinde tutulmaktadır. Bulut veri tabanı sayesinde, verilerinize uygulamalarımız aracılığıyla, ofise ve bilgisayara bağlı kalmadan erişebilirsiniz.


Verilerin Paylaşımı

Verileriniz bulut sunucularımızda güvenli olarak saklanmaktadır. Verileriniz daima gizli kalacak ve 3. şahıs ve şirketlerle asla paylaşılmayacaktır.


Verilerin Yedeklenmesi

Doğabilecek teknik sorunlara karşı önlem olarak verilerin günlük yedeği tutulmaktadır. Düşük bir olasılık olsa da, teknik sorunun oluştuğu tarih ile en son yedekleme tarihleri arasında yaklaşık bir günlük veri kaybı toleransı vardır.


Kullanıcı Erişimi

Polibis'teki verilerinize yalnızca kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizle erişebilirsiniz. Kullanıcılar dışında sistem hatası, eğitim desteği gibi durumlarda ekibimizin yetkili personeli teknik destek için izin verdiğiniz taktirde hesabınıza erişebilir.


Bulut Sunucu Güvenlik Yapılandırması

Bulut teknolojinin en önemli faktörlerinden olan siber güvenlik ve gizlilik politikası şirketimizin en öncelikli ve sürekli gündem maddelerindendir. Sunucu taraflı fiziksel, yazılımsal ve network güvenliği anlamında bulut teknolojisi ile yazılım çözümleri sunan dünya devi firmalarla eş değer güvenlik önlemleri alınmıştır. Güncel yazılımlar, güvenlik duvarı (firewall), yazılım ekibinin web ve veritabanı güvenliği konusunda aldığı özel eğitimler, diğer personelin sosyal mühendislik ve fiziksel sızma saldırılarına karşı eğitimleri tamamlanmış olup, tüm süreçler an be an siber güvenlik uzmanı (beyaz şapkalı hacker) tarafından takip edilmekte ve yönetilmektedir.


Beyaz Şapkalı Hacker (TSE)

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) bünyesinde gerçekleştirilen Sızma Testi Uzmanı (Beyaz Şapkalı Hacker) eğitimlerini başarı ile tamamlayarak; akabinde gerçekleştirilen teorik ve uygulamalı (CTF - Capture The Flag) sınavının ardından, TSE tarafından sertifikalı Sızma Testi Uzmanı (Beyaz Şapkalı Hacker) ünvanı almaya hak kazanmış siber güvenlik uzmanımız Polibis'in güvenliği ile ilgili çalışmalarını kesintisiz sürdürmektedir.


Güvenli Soket Katmanı (SSL) ve HTTPS

HTTP protokolüne, SSL katmanı dahil edilerek sunucu üzerinde yaptığınız işlemler güvenli hale getirilir. Sunucularımızda kullandığımız Güvenli Soket Katmanı (SSL), kullanıcılarımız ve sistem arasındaki verileri kriptolamaktadır. Kullanılan şifreleme, bankalarda kullanılan şifreleme standartları ile aynıdır.

Hemen kayıt olun 10 gün boyunca ücretsiz deneyin